Przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie, szkoły wyższe
W bazie znajduje się ponad 59.087 szkół

Egzamin gimnazjalny 2016. Zobacz oficjalny HARMONOGRAM egzaminów!

Egzamin gimnazjalny 2016. Zobacz oficjalny HARMONOGRAM egzaminów!CKE ustaliło już terminy wszystkich części egzaminu gimnazjalnego 2016. Kiedy gimnazjaliści napiszą poszczególne testy? Zobacz oficjalny harmonogram egzaminu gimnazjalnego 2016!

10. 2. 2016

Egzamin gimnazjalny 2016. Kiedy rozpocznie się egzamin?

Według rozporządzanie CKE w tym roku szkolnym egzamin gimnazjalny rozpocznie się w poniedziałek 18 kwietnia. Pierwszego dnia gimnazjaliści napiszą egzamin z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Dzień później uczniowie ostatnich klas gimnazjów przystąpią do rozwiązywania arkuszy z zadaniami z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki.

 

Egzamin gimnazjalny 2016. Do kiedy potrwa egzamin?

Egzamin gimnazjalny 2016 zakończy się w środę 20 kwietnia. Ostatniego dnia egzaminu gimnazjaliści napiszą test z języków obcych nowożytnych. Będą mieli do wyboru język angielski i język niemiecki. Tę część egzaminu gimnazjalnego można rozwiązywać na dwóch poziomach: podstawowym albo rozszerzonym.

 

Kiedy terminy dodatkowe?

Dla gimnazjalistów, którzy z wyjątkowych powodów nie będą mogli przystąpić do egzaminu gimnazjalnego w pierwszym terminie, CKE przygotowało dodatkowy termin egzaminów. Termin dodatkowy został ustalony na dni 1-3 czerwca 2016.

Źródło: edulandia.pl

Komentarze do artykułu

TOP Szkoły
Najbliższe wydarzenia w szkołach