Przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie, szkoły wyższe
W bazie znajduje się ponad 59.087 szkół

Matura 2017. Ostatni tydzień egzaminów maturalnych. Kiedy wyniki?

Matura 2017. Ostatni tydzień egzaminów maturalnych. Kiedy wyniki?Rozpoczyna się ostatni tydzień zmagań maturalnych. Egzaminy pisemne zakończą się w środę 24 maja, a ustne - 26 maja.

23. 5. 2017

Jeszcze tylko w poniedziałek język hiszpański, we wtorek - włoski, w środę - języki mniejszości narodowych, kaszubski, łemkowski oraz przedmioty do zdawania w języku obcym dla klas dwujęzycznych. Będzie to koniec matur pisemnych.

Do piątku potrwają egzaminy ustne. W tej części absolwent musi obowiązkowo podejść do egzaminu z języka polskiego i języka obcego. Abiturient losuje zestaw, ma czas na przygotowanie wypowiedzi, potem ją przedstawia i rozmawia z nauczycielem z komisji.

Za egzaminatorami pierwszy weekend poprawiania prac maturalnych. Ogólnopolskie wyniki matury zostaną podane 30 czerwca.

Chęć przystąpienia do matury zadeklarowało ponad 280 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Komentarze do artykułu

TOP Szkoły
Najbliższe wydarzenia w szkołach