Przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie, szkoły wyższe
W bazie znajduje się ponad 59.087 szkół

Artykuły

Matura 2017. Ostatni tydzień egzaminów maturalnych. Kiedy wyniki?
Rozpoczyna się ostatni tydzień zmagań maturalnych. Egzaminy pisemne zakończą się w środę 24 maja, a ustne - 26 maja. więcej »
Innowacyjna edukacja: trzeci model szkoły
Czy tradycyjny model szkoły należy zastąpić szkołą demokratyczną? więcej »
Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2016.
Już dziś 360 tysięcy gimnazjalistów pozna wyniki egzaminu gimnazjalnego. Egzamin gimnazjalny 2016 rozpoczął się 18 kwietnia i trwał do 20 kwietnia. Wyniki egzaminu decydują o przyjęciu do szkoły średniej. więcej »
W dorosłość z certyfikatem językowym - polscy licealiści chętnie zdają egzaminy językowe
W Polsce obniża się wiek posiadaczy certyfikatów językowych. Grupą, która najchętniej zdobywa certyfikaty z angielskiego dla dorosłych, są uczniowie szkół średnich. Tak wynika z analiz Cambridge English. więcej »
Zmiana przepisów dotyczących wypoczynku dzieci i młodzieży
Poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa to główny cel zmian w przepisach dotyczących opieki nad dziećmi i młodzieżą podczas wypoczynku w czasie ferii letnich i zimowych. więcej »
Edukacja w Polsce a za granicą - jak wypadamy na tle innych krajów europejskich?
Edukacja to jedna z dziedzin, która różni się w zależności od kraju. Co odróżnia nas w kwestii nauczania od innych państw i może powodować dysproporcje na europejskim rynku pracy? więcej »
Egzamin gimnazjalny 2016. Zobacz oficjalny HARMONOGRAM egzaminów!
CKE ustaliło już terminy wszystkich części egzaminu gimnazjalnego 2016. Kiedy gimnazjaliści napiszą poszczególne testy? Zobacz oficjalny harmonogram egzaminu gimnazjalnego 2016! więcej »
Próbny egzamin gimnazjalny 2015/2016 już za tydzień!
Próbny egzamin gimnazjalny 2015/2016 z Operonem rozpocznie się już 8 grudnia. Egzaminy potrwają do 10 grudnia. Uczniowie gimnazjów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności z nauk humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych. więcej »
Nowe zawody: kierowca mechanik i jeździec
Kierowca mechanik i Jeździec to dwa nowe zawody wprowadzone do klasyfikacji zawodów! więcej »
Lubisz podjadać podczas nauki? Czekolada to wbrew pozorom całkiem dobry wybór
Czekolada to nałóg wielu z nas. Niektórzy potrafią zjeść słoik Nutelli łyżką lub pogryźć w pięć minut tabliczkę czekolady niczym kanapkę. Nienawidzimy tego i kochamy. W rzeczywistości to nie takie złe - czekolada poprawia nastrój. więcej »

TOP Szkoły
Najbliższe wydarzenia w szkołach